ראשי » בלוג » מה ללבוש לריאיון עבודה?

מה ללבוש לריאיון עבודה?

אם אתם נמצאים לקראת ריאיון עבודה או תקופה של מספר ראיונות, חשוב מאוד שתדעו להכין את עצמכם למעמד הזה ותנקטו כל הצעדים שיעלו את הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה. אחד מהדגשים החשובים שצריך להקפיד עליהם תמיד הוא לבוש הולם, וזה בדיוק הזמן לעבור על כל הכללים ללבוש מתאים לריאיון עבודה. התחלנו.

למה צריך לתת חשיבות ללבוש בריאיון עבודה?

אומרים שאין שני לרושם ראשוני, וכשמדובר בראיונות עבודה, אין נכון יותר מהמשפט הזה. בסופו של דבר, המראה שלכם הוא הדבר הראשון שבו ייתקלו המראיינים בריאיון עבודה, ועל כן אתם חייבים לוודא שאתם נראים ייצוגיים ומכובדים. חשוב לזכור שהרושם הזה הוא הרבה פעמים הדבר שיכריע באשר לשאלה אם תתקבלו לעבודה או לא, גם אם אתם מאוד מתאימים ומוכשרים. מומלץ ללמוד עוד על הנושא במאמר ריאיון עבודה – כך תגיעו מוכנים, ומכאן בואו נעבור על כל הכללים ללבוש הולם וייצוגי בריאיון עבודה.

המלצות לאיך להתלבש לריאיון עבודה

ראשית צבע הבגד

בואו נדבר קודם כל על הצבע. אם ביום-יום אתם אוהבים לבטא את עצמכם בצבעים בולטים ואפילו צעקניים, יכול להיות שבריאיון עבודה זה לא בהכרח הדבר הנכון. ההמלצה שלנו היא לבחור צבע סולידי, פשוט ונעים לעין, כזה שלא מושך תשומת לב שלילית אלא מקנה לכם מראה ייצוגי.

התאמת הלבוש לתפקיד המיועד

לפני שאתם מגיעים לריאיון, מומלץ לערוך מחקר קטן ולהבין איך פחות או יותר נראים העובדים ומה הם לובשים במהלך היום-יום. קוד לבוש בעבודה הוא דבר חשוב מאוד, ואם תשכילו ללמוד עליו מראש, תוכלו להגיע וממש להשתלב (לפחות בפן החיצוני) עם שאר העובדים בחברה, מה שלגמרי יכול לעזור לכם בריאיון.

נעליים סגורות

ריאיון עבודה הוא לא המקום להגיע אליו בכפכפים או בסנדלים. השקיעו בזוג נעליים סגורות שישוו לכם מראה הרבה יותר רציני ומקצועי. שימו לב שלא להקל ראש בדבר הזה, וגם אם אין לכם ממש חשק לנעול נעליים, עשו זאת כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל למקום העבודה.

לבוא אסתטיים בדגש על ריח

אסתטיקה היא לא רק מה שרואים בעיניים, אלא גם מה שקולטים בשאר החושים ובפרט מה שיכולים להריח. שימו לב לריח שלכם ביום הריאיון, הקפידו להתקלח לפני ומומלץ בחום גם להשתמש בדיאודורנט. תהיו בטוחים שאם תדיפו ריח רע זה יפגע במידה רבה בסיכויי הקבלה שלכם.

הצנעת קעקועים

זה לא שקעקועים הם דבר שלילי וזה בטח לא אומר כלום על המועמד, אבל המציאות מראה שעדיין יש אנשים שתופסים בצורה מסוימת כאלו שיש להם הרבה קעקועים. אם הקעקועים שלכם בולטים ונראים לעין, מומלץ בחום לנסות ולהצניע אותם ביום הריאיון.

כמות אקססוריז מינימליסטית

כמה שפחות אקססוריז מוגזמים שתופסים את העין, ככה יותר טוב. הדברים האלה יסיטו הרבה פעמים את תשומת הלב של המראיין מכם ואתם מן הסתם לא רוצים שזה יקרה.

שימו לב לפרטים הקטנים

אחרי שבחרתם את הלבוש לריאיון, עמדו מול המראה ועברו בסבלנות על כל הפרטים הקטנים. נסו לחפש דברים מוזרים או חריגים, לשים לב לבגד קטן מדי או אולי לצבע לא מתאים והכי חשוב – היו בטוחים שאתם מרגישים בנוח עם איך שאתם נראים. אם הריאיון נערך במתחם כיתות להשכרה או דווקא במקום ציבורי כמו בית קפה או פארק, שימו לב שהבגדים הולמים את הסיטואציה.

מאיזה לבוש נרצה להימנע בריאיון העבודה?

בגדים קצרים מדי

בגדים קצרים מדי שחושפים יותר מדי גוף הם לא מומלצים ועדיף להימנע מהם. כמובן שחשוב מאוד להימנע ממכנסיים קצרים בכל ריאיון עבודה שהוא.

בגדים מהודרים מדי

נכון, אתם צריכים להיראות במיטבכם בריאיון עבודה, אבל חשוב מאוד לא להגיע בבגדים מהודרים ורשמיים מדי, בטח אם זהו לא קוד הלבוש המקובל במקום העבודה.

צבעים צעקניים

כמו שאמרנו קודם, צבעים צעקניים ובולטים מדי לא מותירים רושם טוב וחשוב מאוד להימנע מהם. אגב, זה נכון גם כשמתחילים עבודה חדשה ולא רק בראיונות עבודה.

אובר תכשיטים

גם אם תכשיטים רבים מאפיינים אתכם ביום-יום, עדיף להימנע מהם בריאיון העבודה. זה לא נראה רציני ומושך תשומת לב למראה שלכם, במקום למי שאתם ולמה אתם מתאימים לעבודה.

ביגוד שנראה מוזנח

ג׳ינסים שיש להם הרבה קרעים, חולצות גזורות ורפויות, כפכפים, מכנסי טרנינג וכדומה – כל אלו הם דוגמאות לביגוד שמקנה לכם מראה מוזנח ושכדאי מאוד להימנע ממנו.

על אלו עוד דברים בהופעה כדאי לשים דגש חוץ מלבוש?

לגברים

סידור השיער

חשוב מאוד להקפיד להגיע מסורקים ומסופרים, הקפידו לעשות זאת יומיים או שלושה לפני הריאיון.

גילוח

נכון שהיום זקנים וזיפים הם דבר מקובל, אבל זה ממש לא אומר שאתם יכולים להגיע עם זקן עבות ולא מסודר. הקפידו על גילוח או סידור של הזקן והזיפים.

חולצות מכופתרות או פולו

חולצה מכופתרת פשוטה או חולצת פולו הן הפתרון המושלם לבגד שהוא מספיק ייצוגי מצד אחד ומצד שני לא מוגזם ברשמיות שלו.

לנשים

מכנסיים ארוכים

אם החלטתן להגיע במכנסיים במקום שמלה או חצאית, מכנסיים ארוכים הם הדבר הנכון ולא מכנסיים קצרים. אגב, זה דגש חשוב גם לנשים שמבלות במהלך היום בחדרי ישיבות להשכרה ובכלל – זה הרבה יותר לעבודה משרדית.

חצאית או שמלה לא קצרות מדי

אם החלטתן לבחור בחצאית או בשמלה, חשוב לוודא שלא בחרת באחת שהיא קצרה מדי.

איפור עדין

אם אתן לא נוהגות להתאפר ביום-יום, אתן ממש לא חייבות להתאפר לריאיון עבודה. אם אתן כן מתאפרות, אז חשוב מאוד לשים לב שאת הולכת על איפור עדין וסולידי ולא משהו צעקני.

חולצות צנועות שמשדרות מקצועיות

זה נכון לנשים וגברים כאחד. חשוב מאוד לדעת לבחור בחולצה מכובדת וצנועה שמשדרת מקצועיות, סולידיות ורצינות.

לסיכום

אל תקלו ראש בלבוש ובמראה שלכם בראיונות עבודה כי זה יכול להיות ההבדל הקטן בין קבלה למשרה או דחייה. שוב, זה ממש לא משנה אם הריאיון נערך במשרדים להשכרה או בכל מקום אחר (אפילו כזה שהוא כביכול פחות פורמלי), אתם חייבים להגיע ולשדר מקסימום מקצועיות ורצינות. היעזרו בטיפים האלה ובבני המשפחה והגדילו את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה. ושיהיה הרבה בהצלחה!

תפריט
דילוג לתוכן