ראשי » בלוג » קידום בעבודה: כך תעשו את זה נכון

קידום בעבודה: כך תעשו את זה נכון

השאיפה להתקדם במקום העבודה היא טבעית וקיימת כמעט אצל כל מי שיש לו קריירה בתחום מסוים. עם זאת, השגת היעד הזה וההתקדמות בתוך הארגון או החברה שבה עובדים כרוכה בשילוב של כמה פרמטרים, הקשורים למסירות, לביצועים ברמה גבוהה ואפילו לטיימינג והיא אינה עניין של מה בכך. בין אם אתם כישרונות עולים במקום העבודה שלכם או מקצוענים מנוסים מאוד בתחום, חשוב שתבינו כיצד נכון להתקדם בעבודה, או ליתר דיוק, כיצד נכון לבקש מהממונים שלכם את זה. מהגדרת יעדים ברורים ועד להצגת פוטנציאל המנהיגות שלכם – במאמר הזה תמצאו את הכלים שיעזרו לכם להגיע אל היעד שהוא הקידום המיוחל.

כיצד נדע אם מגיע לנו קידום בעבודה?

יש כמה נקודות שעליכם לבחון כשאתם רוצים לדעת אם מגיע לכם קידום במקום העבודה:
1. העריכו את הביצועים שלכם במקום העבודה, אם ועד כמה הם ראויים לשבח.
2. בחנו את מידת ההתאמה שלכם ליעדים הארגוניים של מקום העבודה.
3. בדקו את מידת הנכונות שלכם לקבל על עצמכם אחריות גדולה יותר.
4. בדקו אם ועד כמה ההשפעה שלכם על הצוות הישיר או על מקום העבודה כולו היא רבה.
5. בחנו מה עשויים לחשוב עליכם הממומנים עליכם.
אם זיהיתם שההשפעה שלכם היא רבה, שהאופן שבו תופסים אתכם הוא חיובי מאוד ושאתם מוכנים להשקיע יותר ולקבל על עצמכם אחריות רבה יותר, זה הרגע לעשות את הצעד ולבקש קידום.

איך נקבל הכרה בעבודה?


כדי לזכות בהכרה במקום העבודה, עליכם לספק באופן עקבי תוצאות יוצאות דופן, ליידע את הממונים שלכם על אודות ההישגים שלכם, ולחפש באופן פעיל אחר אחריות נוספת התורמת להצלחת הצוות שלכם ומקום העבודה באופן כללי. זה הזמן להפגין רצון אמיתי להתפתחות מקצועית, להפגין תכונות מנהיגות ולהשתתף בעקביות בדיונים ובישיבות עם בעלי תפקיד אחרים. ההכרה באה לרוב בעקבות שילוב של מצוינות, גישה פרואקטיבית ומחויבות לצמיחה.

תהיו פרודוקטיביים


להיות פרודוקטיביים כרוך בהגדרת יעדים ברורים, ניהול הזמן שלכם ביעילות והשגת תוצאות משמעותיות בעבודה שלכם באופן עקבי. תעדפו משימות, הישארו ממוקדים ועמדו ביעדים כדי להפגין את היכולות והמחויבות שלכם. פרודוקטיביות לא רק משפרת את המוניטין המקצועי שלכם אלא גם תורמת לצמיחה האישית שלכם ולהצלחה הכוללת.

תעמדו במטרות שלכם ויידעו את המנהל שלכם


עמידה ביעדים שלכם היא חשובה מאוד, אבל חשוב לא פחות ליידע את המנהלים שלכם על הישגים חשובים אלה. הקפידו לעדכן באופן קבוע את המנהלים שלכם על ההתקדמות ביעדים ובמטרות שלכם וכך תבטיחו שהתרומה שלכם זוכה להכרה ולהערכה. פנייה יזומה ועדכון המנהלים עוזרים לבנות בסיס חזק להכרה ולקידום בעבודה.

תזהו הזדמנויות נוספות שיתרמו לעבודה שלכם


זהו הזדמנויות נוספות שמתאימות לכישורים ולתחומי העניין שלכם כדי לצמוח ולהתקדם. התנדבו לפרויקטים שונים, קבלו על עצמכם משימות חדשות ונוספות וגם עוד אחריות כדי להמחיש את הרבגוניות והמחויבות שלכם להצלחת הארגון. התנהלות כזו לא רק מעשירה אתכם ועוזרת לכם לפתח מיומנויות חדשות אלא גם הופכת אתכם לנכס בעל ערך וכמועמדים פוטנציאליים לקידום.

תראו נכונות ורצון להתפתחות מקצועית


הפגינו גישה פרואקטיבית על ידי השתתפות בהכשרות, בסדנאות ובהזדמנויות לפיתוח ולשיפור מיומנויות. הראו שאתם נכונים תמיד להשתפר ולצמוח ועשו זאת בהתלהבות. נכונות להתפתחות מקצועית מדגישה את המחויבות שלכם להצלחה אישית וארגונית, ומכינה את הבמה להכרה ולקידום.

תראו מנהיגות

מנהיגות בעבודה כוללת לקיחת יוזמה, יעילות ואפקטיביות בעבודה וגם מתן פתרונות והשראה לעמיתים שלכם. היו נכונים להדריך את הצוותים שלכם ולחלוק את המומחיות שלכם כדי לטפח צוות שיתופי וחדור מוטיבציה. על ידי הצגת תכונות המנהיגות שלכם, אתם תורמים יותר מאחרים וגם בעלי השפעה רבה מאוד על הארגון או על החברה שבו אתם עובדים. כפועל יוצא מכך גדלים סיכוייכם לקבל את ההערכה שאתם מעוניינים בה וגם את הקידום. אם מצאתם משרדים להשכרה, זה הזמן למשל לארגן לצוות מפגשי סיעור מוחות ומפגשי בוני צוותים, תוך שאתם מנהלים את הכול מלמעלה.

תציעו הצעות ייעול


כשאתם מציעים הצעות ייעול לשיפור תהליכי העבודה אתם נתפסים אחרת. פרודוקטיביות בעבודה היא לא רק ביצוע העבודה והשימות השוטפות שלכם, היא גם כזו שמאלצת אתכם לחשוב מחוץ לקופסה ולעשות הרבה מעבר. מתן משוב בונה ורעיונות מעשיים ליעילות באופן קבוע יכולים להפוך אתכם לנכס בעל ערך רב לצוות ולארגון שלכם. הצעת פתרונות ממחישה את המסירות שלכם להניע שינוי חיובי ויכולה לשפר את ההכרה שלכם במקום העבודה. תוכלו לארגן כיתות להשכרה לצורך מפגשים שונים כדי לדון בהצעות שכאלו.

מהו הטיימינג הנכון לבקש קידום בעבודה?


התזמון הוא קריטי כאשר מעוניינים להתקדם במקום העבודה ,וגם בכל הקשור לנושאים כמו העלאה בשכר. העריכו את הביצועים שלכם, את התרומה שלכם ואת הכישורים שלכם רגע לפני שאתם מבקשים את אותו קידום מיוחל. הרגע הנכון מתיישב לעיתים קרובות עם הישגים חשובים וגדולים, רקורד של מצוינות עקבית ויכולת מוכחת לקבל אחריות גדולה ורבה יותר.

כמה זמן לוקח לקבל קידום בעבודה?


הזמן שלוקח לקבל קידום בעבודה מושפע מלא מעט מצבים ונסיבות. קידום בעבודה יכול להתרחש תוך שנה או אפילו פחות לעיתים, בעוד שבמקרים אחרים הוא עשוי להימשך זמן רב יותר, רק לאחר כמה שנים. אם מצאתם חדרי ישיבות להשכרה שבהם אתם יכולים לנהל מפגשים, תוכלו להפגין את היכולות שלכם ויש סיכוי שהדבר יקרה הרבה יותר מהר.

איך לבקש קידום בעבודה?


כדי להתנהל בצורה חכמה, חשוב שתבחנו כמה נקודות עיקריות רגע לפני שאתם מבקשים את הקידום שבו אתם מעוניינים:

  1. לפני הפגישה – התחילו בהערכה יסודית של מידת המוכנות שלכם לקידום. חשבו על ההישגים, על הכישורים ועל התרומות שלכם לארגון, והבטיחו שעליתם באופן עקבי על הציפיות בתפקידכם הנוכחי.
  2. בזמן הפגישה – קבעו פגישה עם הממונה שלכם כדי לדון בשאיפות הקריירה שלכם ובאפשרות לקידום. הציגו את המקרה שלכם בביטחון באמצעות הדגשת ההישגים שלכם, היכולת שלכם לעמוד ביעדים ולעלות עליהם והערך הייחודי שהבאתם לחברה. אבל הכי חשוב: אל תתנו לפחד לדבר. במהלך המפגש הזה הראו כיצד ההישגים שלכם תואמים לאחריות של התפקיד הרצוי והראו כיצד אתם מוכנים וגם יכולים להתמודד עם האתגרים החדשים. היו קשובים למשוב ולשאלות, הפגינו נכונות לעסוק בדיאלוג בונה. ניהול משא ומתן מקצועי בתוך התמקדות בערך שאתם מביאים לארגון וכיצד הקידום שלכם יכול לתרום להצלחתו ייתכן ויהיה חלק מכל זה. הביעו את התלהבותכם מהתפקיד ומחויבותכם למטרות החברה וכך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הקידום. 

אם אתם רוצים לקבל קידום בעבודה – אל תעשו את הפעולות האלה

בעוד שהשאיפה לקידום במקום העבודה היא טבעית, כפי שציינו מעלה, יש להימנע מפעולות והתנהגויות מסוימות בדרך להגשמת המטרה הזאת:

  1. בראש ובראשונה, הימנעו מלהציג קולגות או בכירים באופן שלילי. עיסוק בזה או אפילו ברכילות עלול לפגוע במוניטין שלכם ולעכב את הסיכויים שלכם לקידום.
  2. דרישה לקידום ללא רקורד מוצק או הוכחה ברורה של הערך שאתם מביאים אתכם לארגון או לחברה אינה מומלצת.
  3. חיפוש אחר תפקיד גבוה יותר בסולם בלי כישורים מתאימים יכול להיתפס באופן שלילי ולא לשפר את מעמדכם, נהפוך הוא.
  4. זכרו, מועמדי קידום מוצלחים מפגינים נכונות ללמוד, להסתגל ולהשתפר. התנגדות לשינוי או התעלמות ממשוב יכולים לשלוח מסר שאינכם פתוחים לאתגרים חדשים ואולי לא מוכנים לאחריות של תפקיד בדרגה גבוהה יותר.

משפט לסיום


הדרך להשגת היעד – קידום במקום העבודה שלכם, רצופה בלא מעט אתגרים. חשוב תחילה שתערכו בדיקה עצמית מקדימה הבוחנת את הכישורים, את היכולות שלכם וגם את מידת הרצון שלכם לקבל על עצמכם אחריות חדשה ורק לאחר מכן תעברו לשלב הבא. ערכו פגישה עם הממונים עליכם והציגו לפניהם את כל היתרונות והיכולות שאתם מביאים אתכם אל השולחן. עשו זאת בזהירות אבל גם באסרטיביות הנדרשת והפגינו ביטחון עצמי. השתדלו להיות אקטיביים וליזום כמה שיותר לאורך הדרך, כדי שיוכלו לסמן אתכם, וכבר בשלבים מוקדמים, כמועמדים מתאימים לקידום שבו אתם מעוניינים.

 

תפריט
דילוג לתוכן