ראשי » בלוג » טיפים להפקת יום עיון מוצלח

טיפים להפקת יום עיון מוצלח

מדי כמה חודשים מתקיימים כנסים וימי עיון המעודדים פיתוח קשרים בין אישיים ופיתוח הזדמנויות עסקיות. ארגון של יום עיון הוא אינו משימה פשוטה אך הגדרת המטרה, קביעת המקום המושלם למפגש והזמנת האורחים המתאימים יהפכו את יום העיון לאפקטיבי ולמהנה לכולם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא מידע רלוונטי לארגון יום עיון מוצלח.

מהו יום עיון?

יום עיון הוא מפגש של כמה שעות הכולל הרצאות, פגישות עסקיות, פאנלים עם מומחים ועוד אירועים קבוצתיים שמטרתם לקדם את הידע של המשתתפים בו ולחזק קשרים בין אישיים. יום העיון מתרחש בדרך כלל בחלל כינוס גדול כמו אולם, ונמשך כמה שעות כדי לאפשר לאנשים ללמוד נושאים רבים הרלוונטיים לעבודה, ליהנות מכיבוד ושתייה וגם להכיר אנשים חשובים בתחום.

מהי החשיבות של יום עיון?

ליום עיון יש כמה יתרונות חשובים התורמים לכל המשתתפים בו:

נטוורקינג

יום עיון הוא ההזדמנות של החברות ושל העובדים לחזק את הרשת העסקית שלהם. ביום עיון בדרך כלל נפגשים אנשים רבים מחברות שונות, ואליהם מוזמנים גם מומחים בתחום ולקוחות פוטנציאליים של החברה. ביום זה מתפתחות הרבה שיחות אישיות בין אנשים המכירים זה את זה וגם בין אנשים זרים, ויש בו פוטנציאל רב לנטוורקינג ולפיתוח קשרים חדשים שיתרמו לכל הצדדים ויעודדו שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות חדשות.

גיבוש

יום עיון הוא גם דרך טובה לעודד גיבוש של חברי הצוות. האווירה הרגועה והחיוביות שבמקום המפגש החדש, ההזדמנות של העובדים לבלות זה עם זה במסגרת העבודה ובתנאים שלא כוללים לחץ והחוויות החיוביות הנוצרות ביום העיון מאפשרים לעובדים לחזק את קשרי החברות האישיים שלהם זה עם זה.

התעדכנות

אחת המטרות העיקריות של יום עיון הוא למידה והתעדכנות. ביום הזה מועברים פאנלים, הרצאות ופגישות שמטרתן להקנות ידע חדש לכולם בשיטות חדשות, בהתקדמות במחקר או בפיתוחים היכולים לסייע לעובדים להשתתף בסיעור מוחות רבגוני ולשפר את עבודתם ולקדם את החברה.

שבירת שגרה

יום עיון הוא חלק ממסגרת העבודה, אבל הוא נערך מחוץ למשרד הקבוע ומאפשר לעובדים להשתלב באווירה הקלילה והמעניינת. מדי כמה חודשים חשוב לרענן את קצב העבודה של העובדים ולאפשר להם ליהנות מנטוורקינג, מהרצאות מעניינות וממפגש עם קולגות ואנשים חדשים במסגרת של יום עיון בעבודה.

3 עניינים שכדאי להביא בחשבון לפני שניגשים לתכנון של יום עיון

כמות המשתתפים

כמות המשתתפים משפיעה על התקציב שתצטרכו להשקיע באירוע עצמו, בכמות האנשים החיצוניים שתזמינו להרצאות ולפאנלים, וגם על גודל האולם שבו יתקיים יום העיון. יש לוודא שכל העובדים יוכלו להשתתף ושהאולם שבו יתקיים יום העיון יוכל לאכלס את כולם בנוחות.

תקציב

יום עיון הוא אירוע נרחב ומושקע העמוס בהוצאות, וחשוב להתאים את התוכן שבו, את החלל המושכר ואת ההוצאות הנלוות לפי התקציב שלכם. התקציב שלכם צריך לכלול גם את איכות הקייטרינג והמזון המוגש במהלך יום העיון, בין אם אתם מתכננים בופה ארוחת צוהריים מרשימה או מסתפקים בקפה ומאפים.

תאריך

חשוב להתאים את קיום יום העיון ליום שהוא נוח לכולם. בדרך כלל ימי העין נערכים בימי חול, ואנחנו ממליצים לא לערוך יום עיון בקרבת דדליינים חשובים בעבודה, או בזמנים שבהם הצוות שלכם לא עובד בדרך כלל.

 

איך לבחור את המקום הנכון?

המקום המתאים ביותר לאירוח יום העיון שלכם צריך להתאים לכמות המשתתפים המשוערת, לספק לכם את כל הציוד שאתם צריכים במהלך היום (הגברה, הקרנה, בר ועוד), ושיהיה במקום פיזי נוח ונגיש בארץ. אצלנו ב-Dogether תוכלו לשכור אולמות לכנסים ולימי עיון בנתניה או בראשון לציון. הבניינים שלנו נמצאים במקומות נגישים מאוד הקרובים לצירי תחבורה מרכזיים (עזריאלי ראשונים בראשון לציון ומתחם עיר גלים בנתניה), והחללים שאנחנו משכירים מעוצבים כדי לתת אווירה נעימה ומכילים את כל הציוד הטכנולוגי שתצטרכו כדי שיום העיון שלכם יהיה מעניין ומוצלח. כמו כן, נשמח לספק לכם כיבוד מפנק, אירועי Happy Hour ואפשרות להצטרף לקהילת העסקים שלנו הגדלה מדי יום.

לסיכום

יום עיון הוא הזדמנות של הצוות שלכם להתעדכן בכל מה שחדש בתחום שלכם, לפתח קשרים בין אישיים עם גורמים אחרים ועם לקוחות פוטנציאליים, וליהנות משברת שגרה מרעננת ומלמדת במסגרת העבודה. באמצעות בחירת אולם בגודל המתאים המספק את צורכי האירוע, ארגון מדוקדק של הפעילויות ושמירה על תקציב המתאים לחברה, תוכלו להפיק יום עיון שיהיה מהנה וגם אינפורמטיבי לכל הצוות שלכם.

תפריט
דילוג לתוכן