ראשי » חללי עבודה משותפים » 10 יתרונות מרכזיים בעבודה מחלל עבודה משותף

10 יתרונות מרכזיים בעבודה מחלל עבודה משותף

טרנד הקו-וורקינג (Coworking) הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות

הוא תופס תאוצה כה חזקה עד שהוא גורם לכולנו לשאול.

יכול להיות שלא מדובר בטרנד? יכול להיות שמדובר בפני העתיד?
ובכן, כן! חברות רבות (גדולות וקטנות כאחד) מדווחות על עזיבת משרדי האם שלהן ושכירת משרדים בחללי עבודה משותפים, כחלק מאסטרטגיית הצמיחה וההתייעלות שלהן בשנים הבאות.

מה יש בחללי עבודה משותפים שכובש כך את העולם?

1. גמישות – כשמדובר בחללי עבודה משותפים, אפשר לראות חריטה ברורה על הדגל – גמישות. המתחמים המשותפים מציעים אפשרויות בלתי נגמרות של דרכי ומקומות עבודה. צריכים רעש כדי להתרכז? ישנם חללים עם מוזיקת רקע.

אוהבים שקט? ישנם חללים שקטים. החברה גדלה מ3 עובדים ל5 בין לילה? או לחלופין הצטמצמה? צריכים שולחן גבוה כדי לעבוד בעמידה? חייבים כיסא אורתופדי? מתחמי העבודה המשותפים מחליפים עורם ומתאימים עצמם במסירות רבה לצרכי הלקוח.

2. הכול כבר מוכן – כן. הכול. האינטרנט כבר מחובר, המדפסת דולקת, חדרי הישיבות נקיים, המשרד מרוהט, מכונות הקפה חמות, הקבלה מאוישת, התקשורת מול הרשויות התבצעה למענכם ובעצם.. כל מה שתצטרכו כדי להגיע נטו עם המחשב ולהתחיל לעבוד – מטופל בידיי צוות המתחם.

3. חיסכון – תשלום אחד בעד הכול. אתם יכולים לשכוח את חשבונות החשמל, המים, הארנונה, האינטרנט, הניקיון, התשתיות, דמי הניהול, שירותי הקבלה וכ'ו.. מדובר בתשלום אחד, אשר מאגד את הכל ומוזיל עלויות באופן משמעותי. אה, וכן.. מעבר לחיסכון מדובר גם בנוחות אדירה.

4. נטוורקינג – כשאתם נמצאים במתחם משותף עם עוד מאות בעלי עסקים מסביבכם, זה רק עניין של זמן עד שתמצאו עצמכם משתפים פעולה, שוכרים את שירותם, נשכרים על ידיהם, או הוגים ביחד רעיון שיקדם את שניכם. מעבר לצורת הנטוורקינג האורגנית הזאת, ישנם מאמצים רבים מצד צוות המתחם לקדם את הנושא. בין אם מדובר בהאפי אוור אחת לשבוע, בניית קהילה אינטרנטית ואפילו אירועים ייעודיים לנטוורקינג, צוות המתחם ידאג שתכירו את השכנים שלכם.

5. עליה בהכנסות – שפשפתם את העיניים טוב טוב? ווידאתם שאתם קוראים נכון? יופי, אז אפשר להמשיך. בעלי עסקים רבים מדווחים על עליה בהכנסות מאז הצטרפותם לחללי עבודה משותפים. הנוסחה היא דיי פשוטה ומחזירה אותנו ליתרון מספר 4.

לאחר שנטוורקינג הופך לפעילות יום-יומית עבורכם, זה בלתי נמנע שגם העלייה בהכנסות תצוץ. צוות המתחם דוחף את השיווק שלכם בכל דרך, בין אם זה בפרסום באינטרנט, בין אם זה בהמלצות לבעלי עסקים אחרים במתחם ובין אם זה בהמלצות לבעלי עסקים אחרים במתחמים נוספים.

6. עיצוב מרשים ומזמין – מעבר לזה שמאוד נעים ומרומם להגיע בכל בוקר למשרד מעוצב וחמים, אין ספק שיותר חשוב ההתרשמות של הלקוחות שלכם. בין אם מדובר בפגישה עסקית, ישיבה דחופה, פגישת היכרות וכמובן פגישת מכירה. הלקוח מגיע למשרדכם המרשים, המאובזר היטב והמזמין. כולנו יודעים – מראה עין זה דבר חשוב מאוד.

7. זמינות מסביב לשעון – בין אם אתם משכימי קום שמרגשים הכי פרודוקטיביים בשעה 6:00 בבוקר ובין אם אתם ממש לא טיפוס של בוקר ומעדיפים לעבוד בשעות הערב המאוחרות. בין אם שכחתם משהו במשרד ונזכרתם בזה ב2:00 בלילה ובין אם הכי נוח לכם להגיע ליום עבודה מרוכז ביום שבת – המתחם זמין.

8. נוחות – כבר דיברנו על המאמץ הכביר של מתחמי העבודה להתאים את עצמם לכל לקוח בהתאם לצרכיו. אז בנוסף לזה, מתחמי עבודה משותפים הבינו כי חלק אדיר בהחלטת השוכרים להגיע למתחמים תלויה ברמת הנוחות הגאוגרפית. לכן תוכלו לראות מתחמים רבים ממוקמים בסמיכות לתחנות מרכזיות, צירי תנועה מרכזיים ותחנות רכבת.

9. חברה וקהילה – בין אם אתם פרילנסר יחיד או חברה של 10 עובדים, חיי חברה וקהילה הם נדבכים חשובים ביותר ביום יום. במקום לשבת במשרד בודד לבד, או בחברת אותם האנשים בכל יום מחדש – ישנה האפשרות להכיר אנשים רבים, ליצור קשרים אישיים וחבריים. מעסיקים רבים דיווחו על עליה בתפוקת העובדים שלהם, לאחר עלייה חיובית במצב הרוח שלהם – והכל בעקבות אינטראקציה חברתית מוגברת.

10. משמעת – כשמדובר בעבודה מהבית, הקושי המשמעתי הוא עצום. ישנם כ"כ הרבה גירויים שיכולים לגרום לכם להתפתות ובכך תפוקת העבודה שלכם יורדת ויורדת.. המיטה, הפלייסטיישן, הטלוויזיה, הספה הנוחה, המתכון החדש שפתאום בא לכם להכין ואפילו חיית המחמד שמעולם לא הייתה חמודה ודורשת ליטוף כמו הפעם.

עצם היציאה מהבית והכניסה לשגרה מגבירה את תפוקתכם ואת תפוקת העובדים. כן, זה מאוד נוח לעבוד מהבית.. אבל האם זה נכון לכם?

צריכים עוד סיבות? אין בעיה, הנציגים שלנו ישמחו לשוחח עמכם.

לא צריכים עוד סיבות? גם במקרה הזה הם ישמחו לשוחח עמכם!
רשת חללי העבודה המשתפים דוגדר יצאים עכשיו במבצעי חורף חסרי תקדים, אל תפספסו!

תפריט
דילוג לתוכן